هر سال بهتر از پارسال !!!

". . . که چی بشه ، برم بیرون واسه عزاداری یا دیدن کثافتایی که ابرو ورداشتن و طبل میزنن ، ماشالله هیز بازیاشون هم که تمومی نداره . . . "

اشتباه نکنید جملات بالا سخنرانی من در یک مجلس عزاداری نیست . این ها را از زبان دختر خانمی نقل کردم که برعکس پارسال امسال دلش نمی خواهد به  عزاداری امام حسین برود !  دلایل جالبی دارد برای خودش حداقلش من را به فکر فرو برد . آمدم بنشینم پست جدید را بگذارم البته با مقداری خلاقیت ، فکر کنید این پست جدید با چندتا عکس جنجالی از دخترهای سانتی مانتال که مشغول عزاداری هستن توی خیابان چه می شود ؟ ولی راستش را بخواهید شرمم آمد فضای وبلاگم را آلوده کنم حتی اگر به قیمت مخاطب و بازدید کمتر باشد . دارید راجع به وجدان من فکر میکنید ؟ بله درست است در این ماه علاوه بر دو برابر شدن دیه ساعات کاری وجدان بنده هم افزایش یافته است            (به سلامتیش!)

چندین سال پیش مراسم عزاداری امام حسین منزل یکی از همسایه های محله بود ، یکی از عزاداران ماشینش را جلوی در یکی دیگر از همسایه ها پارک کرده بود و بیچاره مجبور شده بود تا تمام شدن مراسم صبر کند . وقتی صاحب ماشین پیدایش شد این بنده خدا فقط یک سوال کرد :                      " اومدی اینجا برای کسی عزاداری میکنی که کشته شد تا حق الناس پایمال نشه اونوقت خودت پا روی حق الناس میذاری ؟ "

 جوانی درست  ، جاهلی ، باش ولی باور کن دسته های عزاداری جای بعضی کارها نیست ، خودت که آبرو حیثیت نداری لااقل فکر آبروی آن امامت باش که می خواهی از اسمش و طرفدارانش سو استفاده کنی ! می گویند در ایام عزاداری و ماه های حرام جرم و جنایت کم می شود ولی این حرامزاده ها از آن دزد ها و قاتل ها هم بی شرف ترند که حتی در مراسم عزاداری با لباس سیاه و سربند حسینی و بقیه مخلفات کذاییشان! به ناموس مردم چشم دارند .

خوشبختانه در این مورد نه از آنور بام افتادم نه از این ورش ! ولی دو سه سالی است که دیگر وجدانم اجاه نمیدهد بروم همپای آنهایی عزاداری کنم که به جای سینه زدن ، سینه دید می زنند !!! به جای زنجیر زدن ، کیبورد .  به جای فریاد یا حسین دادن شماره می دهند !!!  به جای اینکه دستشان را به سرشان بکوبند به این طرف و آن طرف بانوان پیاده رو می کوبند !!! و به جای اینکه نوحه  بخوانند رجز مطلحتی می خوانند !!! من عطای این نوع عزاداری را به لقایش بخشیدم ، هر برچسبی که می خواهید به من بچسبانید !!!

 

/ 15 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زن ذلیل

ممنون از همراهيت رفيق...من هم بات موافقم

الهام-کافه شکلات

http://cafe-chocolati.blogspot.com/2010/12/blog-post_13.html سلام بخشی از نوشته شما و لینکتو تو این مطلب گذاشتم

پانته آ

نذری دادشون رو نگفتی. یه هو 2 روز در سال این همه مواد غذایی رو هدر میدن. بیشترشون هم میدن به همسایه ها و فامیل های پولداری که فقط برای گرفتن غذای نذری حرص می زنن. باور کن که نصف این غذا رو بدن به یه خونواده فقیر، باهاش معاش یه سالشون تامین میشه.

امید(هنرهفتم)

باید یک روز مجلس عزای خودمان را بگیریم...همه چیز اینجا بوی روزمرگی را می دهد...آبگوشتی و قیمه ای و ثوابی تا سال بعد

امید(هنرهفتم)

چند روز پیش پدرم رفت گوشت بخره...آقایی اومده بود 25کیلو دمبه خالص خرید...بابام گفت اینا رو واسه چی میخوای؟ گفت اینا رو می ریزم تو حلیم....حلیم هم دست مردم!....بعد شما فک کن بخوای با قیمه و آبگوشت امام حسینی شفا هم بگیری !

خورشید

گفتنی ها رو که گفتین . همه اش درسته . من هم چند سالی هست که ترجیح میدم خونه بمونم .

ملیحه

سلام دوست عزیز من با شما موافق نیستم توی روز به این مهمی آدم توی خونه بشینه که چی؟ شما اگر دوست ندارین توی خیابونها عزاداری کنین باید برین یه مجلسی که سخنرانی داشته باشه یا عزاداریهاش خانومها جدا از آقایونه همه رو نمیشه به یه چشم دید اگه توی اینجا بد هست خوب هم هست باید خوشبین تر بود من مشهدیم ما برای عزاداری و مجلس رفتیم حرم امام رضا تا اونجایی که من دیدم همه اینقدر مرض دار نبودن

محبوبه

من فقط دو روز آخرو بیرون می رم به هر حال نمی تونم غایم کنم .دیدن دسته هارو دوس دارم خصوصا که محلمون معروفه و خیلی اصلا میان اینجا اما بعدش می رم یه هیئت می شینم به عزاداریمم می رسم[چشمک]

عارفه زاهدی

کاملا درک میکنم حرفاتون یعنی چی تا حالا تو این مراسمها شرکت نکردم اما این شبها وقتی از دور و توی ماشین و بر حسب اتفاق شاهد اینطور صحنه! ها بودم دیدم خدا چه غریبه تو اینها به من هم سزی بزنید.خوشحال میشم