چرک کف دست

" سلام ، من کلی جکسون هستم از شبکه ی cbs ما الان بالای خیابان شصت و هفتم هستیم ترافیک نیمه سنگینی داریم . . . . .  برمیگردیم پیش جورج در استودیو "

این برنامه های صبحگاهی آمریکایی رو دیدید ؟ از وضعیت هوا میگن و ترافیک و نهایتا یه چند تا جمله ی انرژی بخش و آرزوی روز خوش برای همه !!!

 فکر نکنین بعد این می خواهیم بریم به یه کازینو تو لاس وگاس نخیر همچین خبری نیست برمیگردیم  ایران خودمون و اتوبوسی که مدتی پیش اول صبح مسافرش بودم در وضعیت آویزان از میله ها و در حال بدنسوزی ! مجازی گوینده ی رادیوی وطنی وسط برنامه ای با سبک فوق این جمله رو میپرونه : " کسایی که فکر میکنند با پول میشه همه کار کرد ، برای پول همه کار میکنند  "

 همیشه برام سوال بوده که چه اصراری هست این پول صاب مرده رو اینقدر بکوبیم و بدش کنیم ؟ اصلا چه دلیلی داره تو مدینه ی فاضله مون پول نباشه ؟ جون داداش این پول چیش بده آخه ؟ بی تعارف بگین

میگه چرک کف دسته

میگه چشم تنگ دنیادوست را یا قناعت پر کند یا خاک گور

میگه من برای پول ارزشی قائل نیستم

آخه تویی که میگی چرک کف دسته بیجا میکنی از صبح تا شب براش سگدو میزنی آی آدم با شخصیتی که وقتی دوتمنیت جلو آشناهات میفته تو جوب ور نمیداریش ، چرا تو کوچه ی خلوت به اون هزاری رو زمین رحم نمیکنی ؟

 همین دین خودمون میگه زکات بده خمس بده تا فقیری نمونه آخه من چطور میتونم خمس و زکات پول نداشتم رو بدم ؟ هان ؟

اصلا کجای قرآن نوشته که پول بده (به فتح ب) ؟

حالا جواب اونی که اینا رو بهش میگی 100% چیزی شبیه این جمله هست :

 "چقدر دنیا رو سفت چسبیدی ، ولش نکنی یه وقت  "

یا تیکه های مشابه که همه در جریانش هستیم

پ.ن : منی که عادت کردم روز تعطیلی هم استرس و خستگی کار رو داشته باشم  وقتی می دونم امروز قراره خونه بمونم از روزم لذت می برم حتی اگه کار خاصی انجام نداده باشم 

/ 10 نظر / 23 بازدید
یه مهندس

از فرهنگ فقر پروری حمایت میکنن. مردم فقیر باشین تا ما پولدار بشیم! فونت کاملاً مناسبه.

دوشیزه-متولد اسفند

100% به این عقیده دارم که پول، صرفاً خوشبختی نمیاره اما بی پولی قطعاً بدبختی میاره

متین

فونت خوبه! سلام! پول خوبه اما این که بشه یه دغدغه ذهنی خوب نیست. پولی که برای هدفی داره جمع میشه ایده اله اما پولی که فقط برای پول اندوزی جمع میشه کم کم آدم رو از دیگران و کلا از زندگی واقعی دور میکنه.

عالیه

این حرفا رو می گن این مجریا بزنن تا مردم رو سر دولت های اسلامی که مردم رو در تنگنا نگه می داره نریزن. ایده ی قناعت به این صورتی که در احکام اسلامی هست واسه حفظ قدرت حاکمان اسلامیه.

جیغ

پول نه چرک کف دسته نه علف خرس بلکه یه چیزیه برای خوشگذروندن و احساس رفاه کردن و زدنگی کردن، دقیقا یه چیزیه مثل اکسیژن. من هم یه چشم تنک دنیا دوستم که پولی که واسش عرق می ریزم صرف گردش و تفریحو لذت هام می کنم از ذکات و خمسم خبری نیست. همین.

یک جهان سومی

پول به نظر من مقدسه. چون حاصله کاره و تلاش. این آدمایی که میگن پول فلانه ، باید یه بار نبودش رو حس کنن بعد حرف بزنن. فونت هم مناسبه. ما میپسندیم. باقی را بیخیال !!!